Hübriidkoolitus tähendab, et osalejad on nii kohapeal kui ka netivaheldusel. See on väga mõnus just osalejatele, sest nad saavad valida, kas tahavad otsest kontakti koolitaja ja teiste osalejatega või eelistavad seda teha hoopis mugavalt oma kodust. Inimesed on erinevad, mõned käivadki koolitustel, et saada uusi tutvusi ja nad saavad paremini keskenduda kui koolitaja on füüsiliselt nende ees. Teised jällegi õpivad paremisi just oma koduses mugavustsoonis, samuti ei pea siis lisaks kulutama oma aega ja raha koolitusele mineku transpordiks, majutuseks ja toitlustuseks kui on mitmepäevane koolitus.
Kui oled ise läbi viinud või osalenud hübriidkoolitusel, siis tead kui stressirohke võib see ürituse korraldajale olla – tehnikat on palju nagu ka probleeme, mis koolituse jooksul tekkida võivad. Korraldajana peab sul tehtud olema ettevalmistus, sest kui sa ei tea, mis võib valesti minna, siis sa ei oska seda ka lahendada. Ole valmis, et sul on teatud lahendusteks vaja plaan B-d, eriti olulised on asjad, mis on sinu koolituse läbiviimiseks esmatähtsad. Kinldati leia enne koolitust lisa lahendus projektorile, kaamerale, mikrofonile ja internetile/wifile, sest ilma nendeta ei ole sul võimalik edukalt koolitust lõpuni viia.
Inimeste ees esinedes ja infot edasi andes kontrollid just sina ruumi meeleolu – kui näitad, et oled närviline siis seda tunnevad ka sinu osalejad. Sellepärast ei ole võimalik hübriidkoolitust läbi viia ilma abikäteta – keegi, kes tegeleks probleemidega, et sina saaksid hoida oma osalejad erksad ja tähelepanelikud. See võtab sinult ära suure osa stressist, sest keegi teine tegeleb nii tehilise poole kui ka jooksvalt tekkivate probleemidega. Selleks ei ole vaja palgata kallist profesionaali vaid võta appi keegi oma lähedastest, kellele vajalikud süsteemid ja probleemide lahendused selgeks teed.