Zoomi kasutamine koolituste või kursuste läbiviimiseks on muutunud üsna tavapäraseks, kuid vähesed teavad, kuidas tõeliselt ära kasutada selle platvormi täispotentsiaali. Kui soovid tõhusamalt ja professionaalsemalt oma veebikoolitusi läbi viia, siis on oluline mõista, kuidas Zoomi erinevaid funktsioone optimaalselt ära kasutada. Selles postituses jagame praktilisi näpunäiteid, kuidas saavutada parimaid tulemusi Zoomi kasutamisel ning kuidas ära kasutada platvormi võimalused täiel määral.

Strateegiline ooteruumi kasutamine enne kohtumist

Üks võimalus sujuvama koolituskogemuse saavutamiseks on kasutada ooteruumi enne kohtumist. See võimaldab sul enne osalejate saabumist kõik vajalikud seaded ja üksikasjad paika panna ning samal ajal hoida osalejate tähelepanu koolituse sisul.

Ooteruumi seadistamiseks tuleb uut kohtumist luues valida Security sektsioonist “Waiting Room” valik. Koolituse käigus saad ooteruumi aktiveerida ja deaktiveerida vastavalt vajadusele.

Vaigistamine, et tagada katkematu esitlus

Üks suurimaid häirivaid tegureid veebikoolitustel on tahtmatu müra ja segajad. Selle vältimiseks saad alguses osalejate mikrofonid vaigistada.

Kui lood kohtumise linki, siis Advanced Options alt valid “Mute participants upon entry” võimaluse. Samuti saad aktiivse kohtumise käigus osalejad vaigistada valides Participants menüüst “…” ning võttes ära linnukese “Allow Participants to Unmute Themselves”.

Ekraani jagamine ja kvaliteetne videokvaliteet

Kui soovid jagada ekraani või näidata kvaliteetseid videoid, siis on oluline mõista, kuidas seda teha parimal võimalikul viisil. Kvaliteetse heli ja pildi tagamiseks tasub uurida erinevaid seadeid ning võimalusi. Kui soovid selle kohta rohkem teada, siis kuula meie podcasti uusimat osa, kus jagan põhjalikke juhiseid erinevate jagamisviiside ja helikvaliteedi parandamise kohta.

 

Kasutades neid lihtsaid, kuid võimsaid nõuandeid, suudad saavutada suurepärase koolituskogemuse nii endale kui ka osalejatele. Zoomi platvormi täispotentsiaali ärakasutamine võib tuua kaasa tõhusama õpikogemuse ja professionaalsema lähenemise veebikoolitustele. Ära jäta kasutamata võimalust muuta oma koolitused veelgi mõjusamaks ja tulemuslikumaks!

 

PS! Seda podcasti osa soovitan vaadata Youtubes, sest seal näitan täpselt, samm sammuliselt, kust leida vajalikud kohad ja milliseid seadistusi teha: https://youtu.be/PUPDksufrbo