Veebipõhise koolitaja, nõustaja või mentorina töötamine võimaldab suurt asukohavabadust ja paindlikkust tööaja osas. Me saame ise valida, kus ja millal töötame. Hiljuti veetsime Agnesega neli nädalat Tais ja selle aja jooksul saime mõningaid olulisi teadmisi ja avastusi, mida peaks sellise elustiili puhul arvestama.

Reisimine ja töötamine

Esimese asjana pean mainima, et reisimine ja töötamine tundub sageli kättesaamatum, kui see tegelikult on. Eriti siis, kui te pole varem palju reisinud või kui sinu ümber pole tihedalt reisijaid. Minu enda reisikogemused on olnud mitmekülgsed, sealhulgas välismaal elamine vahetusõpilasena ja suvel USAs ning Insglimaal raamatute müümine. Aga mu õele Agnesele oli see esimene kord iseseisvalt Euroopast väljapoole reisida. Niisiis, kuigi ma olen pikemalt välismaal viibinud, oli sel viisil reisimine ja töötamine ka minu jaoks uus kogemus.

Vajaliku info leidmine

Oluline õppetund, mille saime planeerimise käigus, oli uurida, kui kaua võib teatud riikides viibida ilma viisat vajamata. Meile tuli selles osas üllatus. Olime mõelnud kahekuulisele reisile, kuid ei olnud uurinud viisatingimusi Tai jaoks. Selgus, et viisat taotledes tuleb ette näidata kolme eelneva kuu lõpu pangaväljavõtted, kus peab olemas olema kogu reisi kuluraha (Tais 30€ x riigis viibimise päevad , ehk 60 päevase reisi puhul 1800€). See oli meie jaoks üllatav, sest tundus ebaloogiline, et mul peab nii pikalt enne reisi kogu see raha seismas olema.

Internetiühendus

Üks oluline asi, mida reisides vajad, on internetiühendus. Kuna me töötame veebikeskkonnas, on stabiilne ja usaldusväärne internetiühendus hädavajalik. Seepärast oli meie jaoks oluline eelnevalt uurida, millised on internetiühenduse võimalused ja kvaliteet sihtkohtades, kuhu me reisisime. Enamasti valisime majutuskohad, kus oli tagatud kiire ja stabiilne WiFi-ühendus.

Piiride seadmine

Üks väljakutse, millega me kokku puutusime, oli töö- ja puhkuse eraldamine. Kuna olime pidevalt uutes kohtades ja põnevatel seiklustel, oli raske end lahti ühendada tööst ja täielikult puhata. Seejuures oli oluline õppida seadma piire ja leidma aega ka lõõgastumiseks ning taastumiseks.

Kokkuvõttes oli töötamine kus tahes ja millal iganes väga põnev ja rikastav kogemus. See andis meile võimaluse ühendada töö ja reisimine ning avastada uusi kohti ning kohtuda huvitavate inimestega. Kuid see nõudis ka palju planeerimist, kohanemisvõimet ja tasakaalu leidmist. Oluline on mõista, et see elustiil ei sobi kõigile ning igaüks peab leidma endale sobiva tasakaalu ja viisi töötamiseks ning reisimiseks.