Edu on üks neist sõnadest, mida me kõik kasutame igapäevaselt, aga mida on raske täpselt määratleda. Mida see tegelikult tähendab ja mis on sinu jaoks edu?

Edu võib olla paljudele erinevatele inimestele erinevad asjad –

  • mõne jaoks võib see tähendada karjääriredelil kõrgemale tõusmist,
  • teise jaoks pere ja laste üleskasvatamist,
  • kolmanda jaoks oma kirgliku hobiga meistriks saamist.

Tegelikult on edule defineerimine väga individuaalne ja ainulaadne kogemus, sest meie väärtused ja prioriteedid on erinevad.

Edu saavutamine võib tunduda alguses keeruline või võimaltult raske valik, kuid kui hakkame mõistma, et edu poole liikumine on meie kohustus, siis muutub see palju kergemaks. Kui meie mõtteviis ja enesekindlus on paigas, võime hirmudega silmitsi seista ja ületada takistused, mis meie teele tulevad. Seega on eduni jõudmise teekonna oluline osa järeleandmatu suhtumine ja kindel usk, et me suudame saavutada kõike, mida ihkame.

Kuid teel eduni võib olla ka tagasilööke, läbikukkumisi ja motivatsiooni auke. Kuid see ei tähenda, et peaksime alla andma või loobuma oma unistustest. Kõik, mis meiega juhtub, juhtub põhjusega. Seega küsi endalt, mida sa sellest olukorrast õppisid ja kuidas saad edasi liikuda. Ära luba endal langeda enesehaletsusse, tõmba end sellest august välja ja liigu aina edasi oma vältimatu edu poole.

Lõpuks on oluline meeles pidada, et edu ei ole lõppeesmärk, vaid pigem protsess. See on suund, kuhu me liigume ja midagi, mida me pidevalt saavutame. Seetõttu on oluline, et meie edu on kooskõlas meie kriteeriumide ja väärtustega, mis aitavad meil olla produktiivne ja jõuda meie visioonini. Ning veelgi olulisem on meeles pidada, et igaühel meist on oma unikaalne definitsioon edule ja selle saavutamine on midagi, mida me saame teha iga päev.

Kui edu saavutamine tekitas sinus elevust, siis Sigriti täpsemaid mõtteid sel teemal saad kuulata allolevas podcasti osas.