Sigrit Säga

Veebikoolitusäri loomise ja kasvatamise koolitaja ja konsultant

Sigrit on Eestis üks tunnustatuim koolitaja veebikoolituste loomise ja turundamise valdkonnas. Tema eesmärgiks on aidata koolitajatel ja coachidel jõuda rohkemate inimeste positiivse mõjutamiseni ja ka finantsilise eduni, sest edukad inimesed teevad ka teisi enda ümber edukaks.

Minu lugu ei ole tuhast tõusmise lugu, kus ma kogesin ekstreemset kaotust, mis motiveeris mind tõusma tippu. Ei, enne 2021 aasta kevadet arvasin ma, et mul polegi lugu. 

Ma olen kõige vanem laps kolmelapselisest perest. Ma kasvasin üles õnnelikus perekonnas, kus mu vanemad alati julgustasid meid olema ettevõtlikud ja tegelema ka enesearendusega. Koolis olid mul alati head hinded, aga minu sotsiaalsed oskused olid introverdile kohaselt peaaegu olematud.

Ülikooli minnes otsustasin oma suhtlemisoskuste parandamiseks minna Ameerikasse raamatuid müüma ning kokku müüsin raamatuid 2 suve.

Nagu paljud teised, olin ma varem täiesti veendunud, et müük ja turundus on ebamugavad (eriti just minusugustele introvertidele), kuid nende kahe aasta jooksul paranes minu arusaam müümise ja turunduse kohta tohutult. Ma sain aru, et inimeste elude muutmiseks tuleb hästi müüma õppida ja et see pole midagi muud kui uue oskuse selgeks tegemine.

 

Raamatute müümine viis mind kokku ka minu vapustava elukaaslasega, kes on mulle toeks olnud igal sammul ning tagant nüginud ka siis, kui motivatsioon on alla läinud.

Kuid ükski minu kogemustest ei karjunud “See on see lugu, mis muutis mu elu!” Mul ei olnud isegi mingit pikaajalist kogemust, mis oleks mind teiste seast esile tõstnud ja andnud mulle piisavalt enesekindlust teisi juhendama hakata teel edu poole. Ma olin täiesti tundmatu ja halli massi vajuv inimene.

Kuid 2021 aasta kevadel sai mul kõrini oma vabandusest, et mul pole head lugu, mille peale oma äri ja mõju ehitama hakata. Ma tegin võimatuna näiva sammu, investeerides 20 000$ (mida mul investeerimise hetkel ei olnud) aastasesse mentorluse programmi. Ma sain laenata raha ainult esimese 1500$ sissemakse jaoks ja ülejäänud 1500$ kuus järgmised 12 kuud pidin mentorlusest õpituga teenima.

Tänaseks olen ma alustavaid ja juba tegutsevaid koolitajaid, nõustajaid, terapeute, coache ja ilutegijaid aidates saanud palju rohkem kui ainult oma mentorluse programmi raha tagasi.

Esimese tegevusaasta käive koolitamisest ja kursustest oli 30 000 €. Selle sissetuleku teises otsas on inimesed, kellele olen andud tuule tiibadesse ja aidanud skaleerida oma äri sissetulekut ja mõju. 

Nii et mis siis on minu lugu?

Ma ei jäänud oma loo juhtumist ootama. Ma lõin ise oma loo.

Oma loo ellu toomise käigus ühines minuga vapustava assistendina ka minu õde Agnes. Tema hindamatut tuge märkad emailides, sotsiaalmeedias ja meie kursustel.

Agnes on üks tugevaima tööeetikaga inimesi, keda ma tean. Ka tema hakkas enda lugu looma alles mõni kuu tagasi ja koos oleme loonud mõlemad oma edulugu kordades kiiremini, kui seda üksi oleksime suutnud.

Ma soovitan ja õpetan oma kursustel ja programmides ainult seda, millesse ma ise usun, mida olen katsetanud ning veendunud selle efektiivsuses.

Kuidas luua oma ärile online toode?

Saa teada, millised lihtsad vead võivad raisata sinu aega ja raha, ning mis eristab müüvaid tooteid mitte müüvatest.

Vaata meie tasuta koolitust

VÕI LIITU

kogukonnaga Inspiraatorid

Õpi iganädalastelt tasuta sessioonidelt, kuidas oma veebiäri kiiremini ja tulemuslikumalt arendada.