Kas oled kunagi leidnud end olukorrast, kus oled saavutanud teatud taseme isiklikus arengus või rahulolus, kuid tunned, et sul on raske välja mõelda, mis on järgmised sammud? Kas oled tundnud end mugavustsooni lõksus, kus motivatsioon puudub? Kui jah, siis sa ei ole üksi. Jagan sinuga oma kogemusi ja nõuandeid, kuidas leida motivatsiooni eesmärkide saavutamiseks, ületada mugavustsooni ning saavutada isiklik areng ja edu.

Tühjusetunne ja mugavustsooni lõks

Viimasel ajal on mul tekkinud tunne, mis võib olla tuttav paljudele – tühjusetunne. Olin jõudnud teatud punkti oma elus ja karjääris, kus tundsin, et asjad kulgevad hästi, kuid samal ajal oli see ka nagu platoo, kust edasi liikumist ei toimunud. Kõik toimis, rahulolu oli olemas, kuid ma igatsesin midagi enamat. Igatsesin seda alguse elevust, kui oled hirmul ja põnevil, et alustada uut teekonda, ja igatsesin seda tunnet, kui saavutused toovad rõõmu ja enesekindlust.

Kuidas leida see kadunud motivatsioon eesmärkide saavutamiseks? Minu puhul seisnes probleem selles, et algne teekond oli nii kiire ja täis väljakutseid, et seejärel muutusid asjad stabiilsemaks ja rutiinsemaks. Olin kaotanud võime tunda elevust ka rahulikumatel aegadel. Kuidas selles olukorras edasi liikuda?

Eesmärkide tüübid ja inspiratsioon

Üks võti minu jaoks oli mõista erinevate eesmärgi tüüpide tähtsust isiklikus arengus. Eesmärke on mitut tüüpi, mida saab liigitada kahte kategooriasse: need, mille poole liikumine on selge ja teada, ning need, mis on pigem fantaasiad ja mille saavutamiseks pole selget plaani. Esimesed kaks tüüpi eesmärke võivad olla kasulikud, kuid sageli ei tekita need samasugust elevust ja motivatsiooni kui need, millel puudub selge tee.

Tühjusetunde ületamiseks ja motivatsiooni taastamiseks on kasulik keskenduda just viimasele eesmärgitüübile. See on see, kus asjad muutuvad huvitavaks, sest sul pole aimugi, kuidas need eesmärgid täpselt saavutada. Inspiratsioon tuleb just sellest, et sa oled nagu suurema müsteeriumi ees, mille avastamiseks sa oled valmis. Minu jaoks oli oluline mõista, et vajasin midagi suuremat, midagi, mida minu praegused eesmärgid ei suutnud mulle pakkuda.

Inspiratsioon allikatest

Üks viis selle suurema inspiratsiooni leidmiseks on vaadata üles inimestele, kes sind inspireerivad ja kes on sinust edasi liikunud. Leida inimesi, kellel on suurem visioon ja kes on juba sinust sammu või paar ees. Minu jaoks oli see oluline, sest inspiratsiooni leidmine endast inspireerunult aitas mul saada jälle kinni oma elustiili ja teekonna juurde. Ma osalesin erinevatel üritustel ja seminaridel ning otsisin neid, kes resoneeruvad minu visiooniga.

Praktilised sammud motivatsiooni taastamiseks

Kuidas siis leitud inspiratsioonist edasi liikuda ja seda rakendada eesmärkide saavutamisel? Siin on mõned praktilised sammud, mida võid kaaluda:

  1. Määratle uued eesmärgid: Kui oled leidnud suurema inspiratsiooni, mõtle sellele, millised konkreetsed eesmärgid võiksid selle poole liikumiseks olla. Kas need on seotud karjääri, enesearengu või isikliku eluga?

  2. Loo plaan: Isegi kui su eesmärgid on suured ja näivad hirmutavad, loo samm-sammuline plaan nende saavutamiseks. See aitab muuta need eesmärgid teostatavaks.

  3. Väljakutsete otsimine: Ära karda väljakutseid ja ebakindlust. Need on osa teekonnast suurema inspiratsiooni poole.

  4. Õpi uusi oskusi: Suured eesmärgid nõuavad sageli uute oskuste õppimist ja enese arendamist. Ole valmis õppima ja kasvama.

  5. Toeta enda arengut: Otsi inimesi, kes jagavad su visiooni ja kes võivad sind sel teekonnal toetada. See võib olla mentor, sõber või kolleeg.

  6. Jälgimine ja kohandamine: Ära unusta oma edusamme jälgida ja vajadusel oma plaani kohandada. Suured eesmärgid võivad muutuda ja see on loomulik.

 

Tühjusetunne ja mugavustsooni lõks on tavalised, kuid neist väljumine on võimalik. Leia inspiratsiooni suurematest eesmärkidest ja inimestest, kes sind inspireerivad. Loo selge plaan ja ole valmis väljakutseteks. Ära unusta, et motivatsioon on nagu tuli, mida tuleb hoida ja toita. Kui oled leidnud selle süütiku, siis jälgi, et see ei kustuks, ja sammu järjepidevalt suurema visiooni poole.