Kas oled kunagi mõelnud, mis toimub ettevõtlusfestivali kardinate taga? Kuidas see alguse sai ja kuidas kujuneb selline suursündmus? Mul on külas Triin Raudoja Eesti esimese naiste ettevõtlusfestivali üks korraldajatest, kellega arutame „Koosloome vägi“ festivali lugu.

Taust

Mõnikord sünnivad suured ideed ootamatutest hetkedest ja juhustest. Idee hakkas idanema ligi kaks aastat varem, kui Triin Raudoja assistent märkas tema huvitavaid tsitaate ja inspireerivaid mõtteid. See tõi kaasa mõtete märkmiku loomise, ning sealt sai alguse ka ettevõtlike naiste kogukond, mille suvepäevadest kujuneski koos Einike Aedmaaga lõpuks Eesti esimene naiste ettevõtlusfestival.

Festivali missioon

Festivali eesmärk oli luua koht, kus naised saaksid ühendada ettevõtluse ja emotsionaalse intelligentsuse, avardades sellega nende võimalusi ja teadmisi. Festivali korraldajatele oli oluline tuua kokku kaks maailma – spirituaalsus ja materiaalsus – ning aidata naistel avastada enda sees peituv potentsiaal.

Miks „Koosloome vägi“?

Kooslooma vägi tähendab, et koos tegutsedes saab luua midagi enamat ja võimsamat kui üksi. Koostöö ja jagamine võivad tuua kaasa suurema edu ja rõõmu.

Emotsionaalne teekond

Korraldajate jaoks osutus festivali korraldamine üllatavalt emotsionaalseks teekonnaks. Nad mõistsid, et ettevõtlusfestivali korraldamine ei ole pelgalt asjade organiseerimine, vaid ka eneseemotsioonide ja meeskonnatöö juhtimine. Pingerohkes keskkonnas tulevad emotsioonid ja haavad nähtavalt esile ning korraldajate ülesandeks sai luua turvaline keskkond, kus kõik saaksid olla avameelsed ja toetavad.

Teekond koos esinejatega

Festivali programmi loomine osutus oodatust lihtsamaks, kuna paljud esinejad tundsid, et neil on midagi olulist jagada. Mõned esinejad võtsid ise ühendust, ilma et nad oleksid teadnud festivali täpset olemust. See näitas, et naised olid valmis festivaliga ühinema, sest nad tundsid selle missiooni tähtsust.

Festivali tähendus

Eesti esimene naiste ettevõtlusfestival ei olnud lihtsalt üritus, vaid kohtumispaik, kus naised said arendada oma ettevõtlusoskusi ja ühendada need emotsionaalse intelligentsusega. Festivali eesmärk on luua tugev kogukond, kus naised saaksid õppida ja kasvada koos.

See ei ole pelgalt äriüritus; see on koht, kus naised saavad ühenduda, tunda end üksteisega toetatuna ja turvaliselt. Koosloomine loob tugeva võrgustiku, kus jagatakse ideid, ressursse ja tuge, mis aidaks naisettevõtjatel oma unistusi ellu viia.

Haavatavus ja Hirmud

Üritusel räägitakse avameelselt haavatavusest ja hirmudest. Festivali korraldajad julgustavad osalejaid mõistma, et kõigil on hirmud ja haavatavuse hetked. See ühendab inimesi, sest teadmine, et sa pole oma hirmudega üksi, võib olla võimas. See võimaldab osalejatel luua sügavamaid ja autentsemaid suhteid.

Tiim ja konfliktide Lahendamine

Festivali tiim koosneb erinevatest inimestest, kellel on erinevad taustad ja oskused. See mitmekesisus on tugevus, kui seda õigesti ära kasutada ja toetada. Festival näitab, kuidas erinevate tiimi liikmete tugevusete ja kogemuste koostöö aitavad viia loovuse ja eduni.

Tiimide sees võivad tekkida konfliktid, kuid festivali õhkkond soosib konstruktiivset suhtlemist ja konfliktide konstruktiivset lahendamist. See on väärtuslik õppetund, kuna konfliktid toovad esile uusi vaatenurki ja aitavad teistel tiimi liikmetel kasvada.

 

Eesti esimene naiste ettevõtlusfestival pakkus palju rohkem kui lihtsalt ärikogemust. See on koht, kus naised saavad koosloomise, tugevate suhete ja kasvamise kaudu leida varjatud potentsiaali. See on emotsionaalne teekond, eneseavastamine ja ühenduse loomine teiste naistega, kes jagavad sama kirge ja huvi ettevõtluse vastu. Kui soovid kogeda midagi sarnast, siis hoia silma peal järgmisel aastal toimuval festivalil ja liitu selle imelise kogukonnaga!