Sel korral oli mul külas on üks äärmiselt huvitav külaline – Annika Tell, kellega arutasimeme teemal, mis puudutab paljusid ettevõtjaid – eriti emasid. Ettevõtlus ja laste kasvatamine – kuidas neid kahte ühildada? Tänapäeva majanduskeskkond on pidevas muutumises ning tihti võib see pereelule ja ettevõttele suurt mõju avaldada. Seega, kuidas väikelaste kõrvalt oma ettevõtet edukalt kasvatada igas majanduslikus keskkonnas? Sellele küsimusele otsime vastust koos meie tänase külalise, Annikaga, kes on Inspire Moms to Lead Akadeemia asutaja, kogenud ettevõtja ja pühendunud ema.

 

Ettevõtlus perekonna kõrvalt

Ettevõtlus perekonnaga käib sageli käsikäes väljakutsetega, eriti kui peab arvestama väikelaste vajadustega. Annika jagab oma kogemust esimeste ettevõtlussammude tegemisel, olles samal ajal noore ema rollis. Alguses oli optimism suur, unistades vabadusest ja sügisvärvilistest päevadest lastega, kuid reaalsus osutus väljakutseterohkeks. Kuidas leida tasakaal töö ja pere vahel ning toime tulla süütundega?

 

Äriarendus ja pere tasakaal: Abi ja süütunde ületamine

Oluline on mõista, et abi otsimine ei ole nõrkus, vaid tark otsus, mis võimaldab keskenduda olulistele asjadele. Annika kogemusel sai määravaks abiliste kaasamine igapäevaaskeldustesse, mis võimaldas tal keskenduda äriarendusele ning veeta kvaliteetaega lastega. Lisaks tuleb õppida leppima süütundega, mida tihtipeale emad tööle pühendudes kogevad.

Õnnelik ema on parem ettevõtja ning vastupidi. Tasakaalu leidmine nõuab pidevat tööd enda häälestamisel ja prioriteetide seadmist. Õnnelik ja tasakaalus pereelu aitab kaasa nii ettevõtte edu kui ka laste arengule.

 

Ärimudel muutmine: Kohanemisvõime ja innovatsioon

Kui soovime oma ettevõtet edukalt kasvatada, peame olema valmis kohanema igasuguste majanduslike oludega. Üks olulisemaid strateegiaid on ärimudeli muutmine vastavalt muutuvatele vajadustele ja tingimustele. Näiteks, kui müüme hariduslikke raamatuid, võime leida uusi sihtgruppe või müügikanaleid, näiteks suunates oma tooteid koolidele. Lisaks võime kaaluda tootemuutusi, nagu üleminek veebimüügile, mis võib olla eriti kasulik majanduslanguse tingimustes. Samuti on oluline oskus eristuda ja väljendada selgelt oma toote või teenuse väärtust, et müük oleks edukas ka keerulisematel aegadel.

 

Müügioskuste arendamine: Väärtustamine ja eristumine

Majanduslanguse tingimustes muutub müük veelgi olulisemaks. Meie müügioskused peavad olema teravdatud, et suudaksime selgitada klientidele selgelt meie toote või teenuse väärtust ning eristuda konkurentidest. Samuti peame hindama oma toodete ja teenuste õiglast hinda ning olema valmis seda adekvaatselt esitlema ja kaitsma. Müügitulemuste parandamiseks võime kaaluda erinevaid hinnakujunduse strateegiaid ja täiustatud teenusepakkumist, mis võib olla eriti kasulik emadest ettevõtjatele, kes tegelevad väikelaste kõrvalt ettevõtte kasvatamisega.

 

Uskumuste mõju: Võimaluste avardamine

Oluline on mõista, kuidas meie uskumused ja hoiakud mõjutavad meie ettevõtte arengut. Tihti võime kalduda piiravate uskumuste poole, näiteks arvates, et meie tooteid ei saa müüa teatud hinnaga või et turutingimused on meie vastu. Siiski võime ületada neid piiranguid, küsides endalt, kuidas me saaksime võimalusi avardada ja uusi lähenemisviise proovida. Oluline on seejuures küsida õiglast hinda oma töö eest ja uskuda, et meie tooted ja teenused on väärtuslikud.

Kvaliteetne teenindus ja entusiasm oma töö vastu loovad klientidele lisaväärtust ning suurendavad nende rahulolu ja lojaalsust. Seega, olles elevil oma toodete ja teenuste pakkumisel ning hinnates oma tööd adekvaatselt, saame luua pikaajalisi suhteid klientidega ja kasvatada oma ettevõtet edukalt igas majanduslikus keskkonnas.

 

Rahaline toetus: Ettevõtte edukus ja finantsiline jätkusuutlikkus

Ettevõtte edukus sõltub mitte ainult sellest, kui palju sa oma tööd naudid, vaid ka sellest, kas su ettevõte suudab rahaliselt püsida ja kasvada. Raha on nagu kütus, mis paneb ettevõtte tööle ja aitab sul äri edendada isegi siis, kui ajad on keerulised. Selleks võid vajada algkapitali või pikaaegset finantsplaneerimist. On tähtis mõista, kuidas sinu ettevõtte rahaline seis on ning teha targu otsuseid, et tagada selle tulevik.

Töötamine nii innustuse kui ka rahalise toetuse tasakaalus võib olla keeruline, aga see on väga oluline oskus, kui tahad oma ettevõtet kasvatada. Kui oled oma tööle pühendunud ja see on sinu kirg, siis suudad motiveerida ka oma töötajaid ja kliente. Samal ajal on oluline mõelda, kuidas oma ettevõttele piisavalt rahalist toetust tagada, et saaksid keskenduda oma unistuste teostamisele.

 

Töö tasustamine: Töötasu mõju töötajate stressitasemele ja motivatsioonile

Töötasu on oluline tegur, mis mõjutab töötajate stressitaset ja motivatsiooni. Kui töötasu ei vasta töötaja panusele ja ootustele, võib see tekitada stressi ja rahulolematust ning vähendada töötaja pühendumust ja produktiivsust. Seetõttu on oluline leida tasakaal töötasu ja töötaja panuse vahel ning tagada õiglane ja motiveeriv tasustamissüsteem.

Väärtustatud töö tegemine ja õnnelikud töötajad on olulised ettevõtte edukuse seisukohalt. Kui töötajad tunnevad end väärtustatuna ja motiveerituna, on nad valmis andma endast parima ning panustama ettevõtte edusse. Seetõttu on oluline pakkuda töötajatele mitmekesiseid tasustamis- ja motivatsioonipakette ning tagada nende heaolu ja rahulolu.

 

Hinnapoliitika ja klientide väärtustamine

Õige hinna määramine võimaldab sul mitte ainult tagada ettevõtte kasumlikkust, vaid ka näidata klientidele, et hindad nende panust ja ootusi. Oluline on mõista oma sihtrühma vajadusi ja valmisolekut ning vastavalt sellele kujundada hinnapoliitika, mis pakub klientidele parimat väärtust ja rahulolu.

Klientide väärtustamine on oluline osa ettevõtte edu saavutamisel. Kliendid on sinu ettevõtte kõige olulisem ressurss ning nende rahulolu ja lojaalsus mõjutavad otseselt sinu ettevõtte kasvu ja jätkusuutlikkust. Seetõttu on oluline luua klientidele positiivne kogemus ja pakkuda neile parimat võimalikku teenindust ning olla valmis nende vajadustele ja ootustele vastama.

 

Kokkuvõte

Kokkuvõttes on väikelaste kõrvalt ettevõtte kasvatamine väljakutsuv, kuid kui oleme valmis kohanema, arendama oma oskusi ja uskuma oma võimekusse, siis on meil võimalus saavutada edu igas olukorras. Ettevõtte edu teekond täis väljakutseid ja võimalusi ning oluline on leida tasakaal. Kui suudad hoida tasakaalu nende erinevate tegurite vahel ning pakkuda klientidele parimat võimalikku teenindust ja väärtust, siis saavutad kindlasti edu oma ettevõtte kasvatamisel.

Annika tegemistel saad silma peal hoida: 
https://inspiremomstolead.com/et
https://www.facebook.com/tell.annika
https://www.instagram.com/annika.tell.imtl/ 

Ei jõua ära oodata järgmist podcasti osa?

Ühine Inspiraatorid Facebooki grupiga ja saad vaadata #õppimisneljapäevade live sessioone koos teiste inspiraatoritega kuu aega enne kui need podcastina välja tulevad. Samuti saad jooksvalt tekkivatele küsimustele ka kiirelt asjakohased vastused.

Liitu Inspiraatoritega: www.facebook.com/groups/inspiraatorid/ 

Inspiraatorid podcast

https://www.instagram.com/inspiraatorid/

 

Sigrit Säga

https://www.facebook.com/sigritsaga

https://www.instagram.com/sigrit.saga