Mis seostub sinul sõnaga „juhtimine“?

Vastutus? Eeskuju? Fookus? Alluvad?

Minu jaoks tähendas juhtimine midagi, mida teevad tähtsad inimesed nagu managerid ja CEOd kuskil äri tipus. Olen pidanud tõdema, et see arvamus oli vale, sest me juhime iga päev oma enda elu, on see positiivne või negatiivne, on meie enda teha. Kui annad endast parima igas aspektis oma elus, siis ei jäta sa kedagi külmaks, on võimatu, et sa jääd märkamata.

Päriselt juhtida, tähendab olla teistele eeskujuks, juhendada ja inspireerida enda ümber olevaid inimesi ja aidata neil avastada oma potentsiaali. Tea, et keegi meist ei ole naturaalne juht, kõik juhi omadused on õpitavad ja neid teadmisi tuleb ikka ja jälle juurde.

Kui tahad olla hea juht oma elus, siis küsi aegajalt enda käest:

Kuidas ma saan täna olla parem kui eile?

Kuidas saan teha asju efektiivsemalt?

Kuidas saan luua teistele rohkem väärtust?

Oma enesearengu teel olen mõistnud, et minu ainuke konkurent olen mina ise, ma ei saa ennast teistega võrrelda, sest meil on erinevad kogemused ja lähenemine. Ma ei taha olla teistest parem, vaid tahan olla parem kui olin eile. Ma ei ole täiuslik, kuid annan ikkagi endast parima ja leian viise, kuidas areneda.

Üks hea viis õppimiseks on teistelt eeskuju võtmine ja inspiratsiooni otsimine, samas ei tähenda see kopeerimist. Kui oled koolitaja ja käid teiste koolitusel, ära mine sinna ainult sisu pärast, jälgi ka korralduslikku poolt, sealt võid saada väga häid mõtteid ja lahendusi, mille abil saad ise areneda.

Üks olulisemaid juhi omadusi on vastutuse võtmine, äris võib see olla alluvate apsude eest või eraelus autoavarii, milles sõideti sulle tagant sisse. See ei tähenda, et võtad süü enda peale ja lased teise osapoole tagajärgedeta minema, see tähendab lahenduse otsimist, mitte teiste süüdistamist, sest see võtab ära võimaluse edasi liikuda.

Sellistes situatsioonides on hea mõte eemaldada ennast mõneks ajaks probleemsest situatsioonist ja küsida endalt:

Kas mina olen soodustanud selle tulemuse tekkimist?

Mida saan mina teha, et seda situatsiooni parandada?

Kui sa suudad olla juhtivas mõtteviisis kohas, kus sa ei taha olla, siis seda kergem on seda teha siis, kui oled kohas, kus tahad olla, sest ka seal tuleb ette hetki, kui see on raske.

 

Tahad veel täpsemalt kuulda minu mõtteid juhtimise kohta? Kuula Inspiraatorid podcasti viimast osa ja saa teada.

 

Täida küsimustik ja osale kinkekaartide loosis: https://forms.gle/7PivpaQDng4zpZDVA

Facebook kogukond: www.facebook.com/groups/inspiraatorid/