Visioonist ja selle olulisusest räägitakse palju, kuid praktikas võib see tunduda keeruline või isegi hirmutav. Kuidas saada aru, mida sa tegelikult tahad ja kuidas saada sellele lähemale? Selleks otsustasin ma rääkida Armin Pajulaga, et saada parem arusaam sellest, mida visioon tegelikult tähendab ja kuidas seda luua.

Visioon on nagu elu ostunimekiri – kui lähed poodi ilma nimekirjata, siis ostad tõenäoliselt palju asju, mida sa tegelikult ei vaja ja unustad ära need, mida tegelikult otsima läksid. Sama kehtib ka elu kohta – kui sul pole selget visiooni, siis on kerge kalduda täitma teiste inimeste ootusi ja unustada omaenda unistused. Kuid visioon aitab sul keskenduda oma eesmärkidele ja jõuda oma täispotentsiaalini.

Armin selgitas, et visioon koosneb sinu mõtete ja väärtuste kogumist. Visiooni saab luua 12 eluvaldkonnas, mis hõlmavad kõike alates karjäärist ja tervisest kuni suhete ja finantsideni. Iga eluvaldkond on tähtis, kuid eri ajahetkedel võivad mõned neist olla teistest olulisemad.

Näiteks kui sul on fookuses visioon tervislikust elustiilist ja aktiivsest vanaduspõlvest, siis tõenäoliselt oled sa motiveeritud ennast trennis rohkem panustama, tegema toidulauale paremaid valikuid ja loobuda näksimisest. Teisest küljest, kui sul pole selget visiooni, siis võib olla raske leida motivatsiooni trenni tegemiseks või tervisliku toidu söömiseks.

Visiooni loomine võib tunduda suure tööna, kuid see ei pea olema keeruline. Armin soovitas alustada oma väärtuste ja mõtete väljaselgitamisest ning seejärel mõelda, kuidas saaksid neid rakendada igas eluvaldkonnas. Võid sellest mõelda kui puslest – iga tükk on oluline, et saada kokku terviklik pilt, kuid mõned tükid võivad olla suuremad kui teised.

Visiooni koostamine ei ole ühekordne tegevus, vaid see on protsess, mis nõuab pidevat ülevaatamist ja täiendamist.

Visiooni loomine on oluline samm efektiivse ja erakordse elu loomisel. See aitab sul seada selged eesmärgid ning keskenduda sellele, mis on sinu jaoks tõeliselt tähtis. Ära karda unistada suurelt ning lase oma visioonil ennast juhtida aina edasi.