Kas oled kunagi mõelnud, miks mõned ettevõtted suudavad oma meilikampaaniatega nii suurepäraseid tulemusi saavutada, samas kui teised võitlevad avamata ja kustutatud kirjade mägedes? Edu võti peitub sihtgruppide segmenteerimises, mis võimaldab sul saata õige sõnumi õigele inimesele õigel ajal. See mitte ainult ei suurenda sinu e-kirjade avamis- ja klikkimismäärasid, vaid aitab ka käivet märkimisväärselt kasvatada.

Meiliturunduses kontaktide segmenteerimise olulisusest jagab oma kogemusi meiliturundusagentuuri Maildo asutaja Viivika Lumberg.

Personaalsed sõnumid

Meiliturundus ei ole ainult masspostituste saatmine kõikidele oma kontaktidele. Personaalne lähenemine on võti. Sihtgruppide segmenteerimine võimaldab sul jagada oma kontaktid rühmadesse vastavalt nende käitumisele, eelistustele ja demograafilistele andmetele. See tähendab, et saad saata personaalsemaid sõnumeid, mis kõnetavad inimesi nende konkreetsete huvide ja vajaduste järgi. Kas oled kunagi avanud e-kirja, mis tundus justkui sulle isiklikult kirjutatud olevat? See on segmenteerimise võlu.

Suurem tõhusus

Segmenteerimine võimaldab sul saata oma sõnumi just nendele inimestele, kes on tõenäoliselt sinu toodetest või teenustest huvitatud. Kasutades näiteks ostuajalugu või veebilehe külastusandmeid, saad saata sihitud sõnumeid, mis kutsuvad esile tõelise huvi. Tulemuseks on suurem avamis- ja klikkimismäär, mis omakorda suurendab võimalust tehinguks või kontakti võtmiseks.

Kulusäästlikkus

Miks raisata aega ja ressursse sõnumite saatmisele inimestele, kes ei pruugi olla huvitatud? Segmenteerimine aitab sul fokuseerida oma meiliturunduse pingutused vaid nendele, kes on tõenäoliselt konverteeruvad kliendid. See mitte ainult ei säästa kulusid, vaid võimaldab sul kasutada oma ressursse tõhusamalt, saavutades samas paremaid tulemusi.

Paremad tulemused

Statistika ei valeta. Personaliseeritud kirjad suurendavad avamismäära keskmiselt 23% ja klikkimismäärasid 49%. Kui sa tead täpselt, milline sihtgrupp on sinu kampaaniatele kõige vastuvõtlikum, saad sa oma energia suunata nende kaasamisele. Selle tulemusena tõusevad sinu müüginumbrid ja kasum. Personaalsed, sihtrühmadele suunatud kirjad annavad sulle märkimisväärse eelise konkurentide ees.

 

Sihtgruppide segmenteerimine on meiliturunduse strateegia, millel on tohutu potentsiaal. Personaalsed sõnumid, suurem tõhusus, kulusäästlikkus ja paremad tulemused on vaid mõned selle eelised. Kui soovid oma meiliturundusega käivet kasvatada, siis on aeg astuda samm personaalsema ja sihtrühmale suunatud lähenemise suunas.