Oma koolitamisäri ülesehitamise teekonnal tajusin ma tohutult, kui suurt rolli on mänginud kommunikatsioon oma elukaaslasega.

Kui oled ehitamas oma äri, ning motivatsioon tegutseda on kõrge, siis on lihtne prioriteetidest eemaldada igapäevased paarissuhet tervislikuna hoidvad tegevused. Aga kui see jääb tagaplaanile liiga kauaks, siis tekib probleem.

Paarissuhet võib võrrelda äri ehitamisega. Alguses tuleb pingutada, et luua usaldus, aga eduka äri ja ka paarissuhte võtmeks on see, et sa ei võta olemasolevat kunagi iseenesest mõistetavalt ja tegutsed jooksvalt selle heaks, et olemasolev olukord muutuks isegi paremaks.

Siin tulebki mängu iga paarissuhte edu alus – teadlik kommunikatsioon.

Üks suurimaid kommunikatsiooni vigasid, mida olen näinud, on oskamatus kommunikeerida oma vajadusi, ootusi ja soove nii, et partner ei tunneks ennast rünnatult või alavääristatult.

Siin on üks tehnika, mida katsetada:

Kui sulle midagi ei meeldi, siis enne partneriga suhtlemist ja noomimist, mõtle enda jaoks selgeks, miks see olukord sind tegelikult häirib. Seda oma partnerile kommunikeerides, ära süüdista teda, vaid selgita, mis tunde temapoolne käitumine on sinus tekitanud.

Lisaks sellele jagame me äsja avaldatud podcasti episoodis koos minu elusaaslase Kareliga ka seda, kuidas mitte üksteisest ära väsida ja säilitada seda võbelevat elevust oma suhtes.