Koostööpartnerite leidmine ja nendega suhete loomine võib tunduda esmapilgul keeruline, kuid tegelikult on see samm-sammult lähenemise abil täiesti saavutatav. Roland Tokko jagab praktilisi nõuandeid, kuidas tõhusalt suhteid suurte koostööpartneritega luua ning edukalt äri laiendada.

 

Ära karda uusi väljakutseid, vaid kasuta neid õppimisvõimalusena

Uute koostöösuhete loomine võib tunduda hirmutav, eriti kui partnerid on juba kogenud. Ära lase hirmul end tagasi hoida, sest just uute väljakutsete vastuvõtmine aitab sul kasvada. Mõista, et esialgne ebakindlus on normaalne ning parim viis enesekindluse suurendamiseks on praktika ja kogemus.

Leia tugi enda ümber

Ära tunne, et pead seda teekonda üksi läbima. Leia enda ümber sõpru, tuttavaid või mentor, kes on juba sellises olukorras olnud. Nende toetus, nõuanded ja jagatud kogemused annavad sulle kindlustunde ning julgustavad sind uusi samme astuma.

Kasuta oma suhtlusvõrgustikku strateegiliselt

Kontaktide loomiseks ja uute koostööpartnerite leidmiseks vaata üle oma olemasolev suhtlusvõrgustik. Kas sul on tuttavaid, kes on juba nendega koostööd teinud? Või võib-olla on mõni tuttav juba nendega seotud? See ühine side loob kohe alguses usaldusväärsema pinnase ning suurendab võimalusi eduka suhtluse ja koostöö tekkeks.

Loo vastastikune väärtus

Koostöö peaks alati olema vastastikune. Enne kui sa midagi küsid või palud, loo suhte teise osapoolega, kus saad neile väärtust pakkuda. Uuri, millised on nende praegused eesmärgid ja väljakutsed ning paku lahendusi või tuge, mis aitavad neil nende eesmärke saavutada. Selline lähenemine loob aluse tugevatele ja kestvatele koostöösuhetele.

Julge võtta vastu eitav vastus

Negatiivne vastus ei ole lõplik ega põhjus alla anda. Ära karda eitavaid vastuseid, sest need kuuluvad äriprotsessi juurde. Iga eitav vastus on võimalus õppida ja paremaks saada. Samuti mõista, et ka suurte koostööpartnerite esindajad on inimesed – nad hindavad sinu jõupingutusi ja väärtuspakkumist ning järgmine kord võib vastus olla hoopis positiivne.

 

Uute koostöösuhete loomine suurte partneritega nõuab julgust, visadust ja strateegilist lähenemist. Nendest nõuannetest võid leida inspiratsiooni ja kindlustunnet, et astuda samme suurepäraste ärisuhete loomise suunas. Rolandi näiteid elust enesest ja veelgi nippe saad kuula allolevast podcastist.