Enesekindlus on nagu vundament, mis toetab meie elu erinevaid tahke. Kuid tihti satume olukordadesse, kus meie enesekindlus kõigub ja hirmud võtavad võimust. Triin Rebbas jagab, kuidas tõsta enesekindlust, ületada hirme ning astuda julgelt läbi läbikukkumiste teekonna.

Hirm kui kõigutaja

Hirm on nagu tumedad pilved, mis varjutavad meie päikest. Ta saadab meile signaale, et jääme oma mugavustsooni piiridesse. Ent tõeline kasv toimub just seal, kus hirmud peavad tagaplaanile jääma. Hirm võib olla nagu tüütu kaasreisija meie teekonnal, kes üritab meid takistada, kuid meil on võim temast mööda minna.

Väljakutsed mugavustsoonist väljas

Ka mugavustsoonis olles ei ole meid kaitstud ebaõnnestumiste eest. Elu toob meie teele ootamatuid väljakutseid. Oluline on õppida leidma lahendusi probleemidele, mida me ise ei tekitanud. Selleks peame hoidma eneseusk enda võimete ja võimaluste suhtes ning mitte laskma hirmul end juhtida.

Sisemiste takistuste ületamine

Enesekindluse kasvatamine tähendab ka sisemiste takistuste ületamist. Sageli hakkame kuulates hirmu häält otsima oma vigu ja puudujääke. See võib tekitada ärevust ja kõigutada meie enesekindlust. Oluline on olla avatud uutele olukordadele ning uskuda, et väärime edu ja õnne.

Tööriistad hirmude vastu

Enesekindluse kasvatamiseks on oluline leida tööriistu, mis aitavad meil hirmudega võidelda. Need võivad olla erinevad tehnikad ja strateegiad, mis aitavad meil hirmudega silmitsi seista ning neid ületada. Mida enam me suudame hirmudele vastu astuda, seda vähem saavad need meid kõigutada rasketes hetkedes.

Avatus ja haavatavus

Enesehaavatavus on tegelikult suur jõud. Kui julgeme avameelselt rääkida oma hirmudest ja läbikukkumistest, muutume tugevamaks. See annab meile enesekindlust ja toetab meie kasvamist. Oluline on meeles pidada, miks alustasime oma teekonda ning kuidas iga samm on meid lähemale viinud oma eesmärkidele.

 

Kasvamine ja enesekindluse saavutamine on pidev protsess. Oluline on püsida avatuna uutele teadmistele ja võimalustele. Kui soovid rohkem nõuandeid ja nippe enesekindluse kasvatamiseks, siis kuula kindlasti all olevat podcasti osa. Selles saates jagab Triin veelgi sügavamat arusaama sellest, kuidas võita hirme ja astuda kindlalt läbi läbikukkumiste teekonna.