Paljud Inspiraatorid kogukonna alustavad ettevõtjad ja sealhulgas ka koolitajad muretsevad sissetuleku pärast, kuna ei ole kindlad, kas nende loodud koolitused aitavad piisavalt sissetulekut teenida. Soovin sinuga jagada mõningaid lisatulu teenimise võimalusi, millest arutasime Roland Tokkoga.

Tee koostööd teiste koolitajatega

Võib-olla on olemas keegi, kes on sulle oma valdkonna eksperdina silma jäänud ja 
sooviksid teda ka teistele soovitada. Näiteks võib sul endal olla oskused koolituste läbiviimiseks, kuid sa ei räägi palju näiteks kodulehe tegemisest. Sellisel juhul võiksid soovitada oma klientidele mõnda teist koolitajat, kes on selles valdkonnas tugev. See loob sinu ja teise koolitaja vahel sünergia ning annab klientidele kasu, näidates, et sa hoolid nende vajadustest ja suunad neid õigesse suunda. 

Leia oma materjalidele soovitajaid

See tähendab, et müüd teiste koolituste kõrval ka enda koolitust ja soovitad seda teistele edasi. See võib tunduda kerge võimalusena, kuid see nõuab tugevat suhtevõrgustikku ja head mainet, et inimesed usaldaksid sinu soovitust. Kui soovitused on edukad, võib see tuua sulle märkimisväärset lisaraha.

Tee koostööd teiste ettevõtetega

Ettevõtted on sageli huvitatud oma töötajate oskuste arendamisest ja otsivad selleks sobivaid koolitajaid. Kui suudad leida õige ettevõtte ja pakkuda neile sobivaid koolitusi, võib see olla suurepärane võimalus lisaraha teenimiseks.

Müü oma koolitusi välismaale

Kui sul on oskused teha koolitusi inglise keeles või mõnes muus võõrkeeles, siis võiksid kaaluda oma koolituste müümist välismaale. See võib olla keeruline ja nõuda palju tööd, kuid samas võib see kaasa tuua ka väga head tulemused.

 

Koolitaja roll on tihtipeale raske, kuid samas ka väga rahuldust pakkuv. Oluline on järjepidevus ja pühendumus, kuna lisatulu teenimine nõuab sageli tööd ja aega. Seega, ära karda proovida erinevaid võimalusi ning leia endale sobivaim viis sissetuleku suurendamiseks.