Inimtüüpe on palju ning neid kirjeldatakse erinevate lahenduste ja terminoloogiate abil. Mõned tuntumad lahendused on näiteks Belbini inimtüübid ja Karupoeg Puhhi tegelased.

Kui küsida inimestelt, kas nad mäletavad neid inimtüüpide nimetusi, siis enamasti tuleb vastuseks vaid kaks või maksimaalselt neli nimetust. See näitab, et inimtüüpide meeldejätmine on keeruline ning pigem on oluline mõista nende sisu ja erinevusi. Keeruliste tüüpide lihtsustamiseks kirjeldas Marita Reismaa inimtüüpe värvide abil.

 

Kollane ja sinine inimtüüp on pigem emotsioonipõhised.

Kollase inimtüübi põhiloomus on soojus ja avatus ning nende peamine eesmärk on oma lähedaste toetamine. Nad on alati olemas, naeratavad ning tahavad teiste heaolu eest hoolitseda. Nende sõnavara on sageli pehme ja ettevaatlik ning nad püüavad oma kõneviisi kohandada, et teised end mugavalt tunneksid.

Sinine inimtüüp on samuti emotsionaalne, kuid fokusseerib rohkem intellektuaalsetele aspektidele. Nad on analüütilised ja detailidele orienteeritud ning hindavad suhtlemisel faktipõhisust. Nende eesmärk on aidata oma lähedastel oma probleeme lahendada ning nad kasutavad selleks sageli loogilisi argumente.

 

Punane ja roheline inimtüüp on infopõhised.

Punase inimtüübi põhiloomus on otsustavus ja otsustav tegevus, kuid neil võib olla raskusi oma emotsioonide väljendamisega. Nad on tavaliselt väga enesekindlad, impulsiivsed ja domineerivad ning eelistavad sageli konkurentsi ja võistlusaspekti koostööle või kaastööle. Punased inimesed võivad olla väga kaasahaaravad ja innustavad teiste jaoks.

Roheline inimtüüp kogub ja analüüsib fakte ja dokumente, eelistades usaldusväärseid allikaid. Nad eelistavad pikki ja sügavaid arutelusid, kus arutatakse detailidesse süüvides iga nüanssi. Rohelised hindavad usaldusväärseid, pikaajalisi sõpru ja on seltskondades pigem tagasihoidlikud, nad eelistavad rääkida teemadest, mis neile tõeliselt huvi pakuvad

 

Kas juba said aimu mis värvi sina oled? Aga sinu kliendid ja koostööpartnerid? Kui neist lühikirjeldusest jäi veel väheks, siis Marita Reismaa selgitas inimtüüpide eriärasusi Inspiraatorid podcasti uues osas palju sügavamalt.

Marita tegemisi saad jälgida:

https://www.facebook.com/maritareismaa/